Po delší odmlce tu mám další rum k recenzi. Opět jsem je získal od Fenix Drinks, se kterými spolupracuji už delší dobu a už jsem tady od nich spoustu rumů recenzoval. Dnes tu máme tedy La Forza od The Lovers Rum.

Rum La Forza jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Teď už pojďme na samotnou recenzi La Forza.

Vše o The Lovers Rum – Zrozený z vášně a tradice

The Lovers Rum se zrodil z vášně pro tekutinu, která dala základ některým z nejznámějších klasických rumových koktejlů a jeho koncept byl inspirován rodinnou tradicí – věštění mezi ženami v rodině Davida Cordoby (bývalý ambasador rumu Bacardi).

Tyto ženy si předávají v rodině tarotové karty, aby předpovídaly budoucnost; jeho babička to předala jeho matce a ona to předala jeho sestře, která to také vzala jako koníček než jako povolání, takže chtěl tímto rumem uctít jejich památku. Stejně jako rum Master Blender umisťuje tekutinu do sudů, aby vytvořil něco pro budoucnost a předvídal chuť této tekutiny, tyto ženy předpovídaly budoucnost pomocí tarotových karet.

The Lovers Rum je směsí rumů, z nichž každý má svůj vlastní styl, charakter, osobnost a chuť, podobně jako jejich vlastní směs etnických skupin a kultur. Směs rumů kombinuje styly pěti velmi osobitých latinskoamerických a karibských rumů.

Dominikánská republika

Skořice akcentovaná vanilkou a praženým kokosem. Kombinace dřevitých a bylinných tónů, které se rozvíjejí na patře, s teplem a kořením se vrací do středně dlouhého závěru.

Nikaragua

Jemné aroma koly a dřeva. Tmavě pražená káva s nádechem čokolády a sladkostí, která rychle přechází v suchý závěr.

Barbados

Pražený ořech, banán, černý pepř, následovaný tabákem a kouřovými dubovými taniny. Dubové tóny poskytují dlouhý suchý závěr.

Guatemala

Vše kořeněné, kakaové, banánové a kořenové pivo. Hluboké a tmavé příchutě, s kešu, skořicí a vanilkovým luskem.

Panama

Vůně kouřového dubu a vanilky, následovaná jemnými náznaky hořké čokolády, které vyblednou, když dubové taniny dominují střednímu patru.

Recenze La Forza

Na první pohled Vás stejně jako mě uchvátí etiketa rumu La forza. Znázorňuje jednu z tarotových karet.

David Cordoba, který dříve zastával pozici ambasadora rumu Bacardi vytvořil tento jedinečný rum. Tradice vykládání tarotových karet se promítnula i do již zmíněné etikety.

Tarotová karta La Forza reprezentuje sílu. A to nejen fyzickou, ale také emoční či spirituální. Nejčastěji se však vykládá ve významu odvahy a odhodlání. Kdykoli se při výkladu objeví, je znamením, že má dotyčný vytrvat ve svém úsilí.

Etiketa je úžasná, ale co je taky naprosto parádní je to, že každá karta je vidět i uvnitř lahve. Nevím, jestli se mi to podařilo pořádně vyfotit, ale je to parádní a promakané.

La Forza Rum je vzácnou ukázkou toho, jak se původně destiloval rum v britských koloniích. Tento nedoslazovaný, nedobarvovaný rum se lahvuje při síle 47 % ABV a jeho chuť je plná a výrazná. Jeho aroma je bohaté a připomíná chuť melasy. Díky destilaci v kotlích (pot still) je jeho chuťový profil bohatý a výrazný. Každý, kdo ho ochutná, ocení kvalitu La Forza Rumu.

Barva

Rum má pěknou tmavě zlatou barvu.

Vůně

Na první dobrou můžete z rumu cítit sladkost po melase a karamelu. Tuto vůni doplňují tóny sušeného ovoce a vanilky. V závěru lze trošku cítit stopu po skořici. Na to, že rum není dobarvovaný a doslazovaný, tak má krásné sladké tóny.

Koupit La Forza

Chuť

Už dlouho mi nevadí silnější rumy a v podstatě jsem upustil od pití slabších (40%) rumů. I když má tento rum jen 47% alkoholu, tak budí dojem silnějšího rumu. To mě baví!
V chuti se krásně v ústech rozvine karamel, který byl cítit už ze skleničky. Na to, jak rum voněl, tak je v podstatě suchý rum, ale to ničemu nevadí – ocení milovníci suchých rumů. Karamel doplňuje chuť hořká chuť čokolády a kávy, ale po chvíli se projeví sladké sušené ovoce, takže rum chutná opravdu dobře.

Osobně mi vůbec nevadí, že má 47% alkoholu. Za tu cenu je to skvělý rum, který může být i skvělým doplňkem do míchaných drinků, jejichž sezóna právě nastává!

Myslím si, že tento rum opravdu stojí za ochutnání. Je opravdu dobrý 🙂

Hodnocení La Forza

Hodnocení rumu La Forza podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *