V dnešní recenzi se podíváme na rum Patridom Selección Exclusiva 12y, který je z Dominikánské republiky a patří mezi velice oblíbené rumy i u nás.

Rum Patridom Selección Exclusiva 12y věnoval eshop

Láhev k recenzi věnovala společnost United Drinks (www.united-drinks.cz), díky!

United Drinks jsou především importéři, ale mají i vlastní eshop, díky kterému jsem na ně narazil. Jsou také dovozce a distributoři vybraných vín, rumů, ginů a dalších destilátů z celého světa.

V jejich portfoliu najdete třtinové rumy Atlantico, Rammstein rum, Papa´s Pilar, Esclavo, companero, Virgin Gorda, giny, koňaky, likéry, vodky a v neposlední řadě vína z nejstaršího vinařství v Argentině, Bodegas Escorihuela Gascon.

Vše o Patridom

Základní řada Patridom se skládá ze čtyř sérií, z nichž každý má svou vlastní zajímavou chuťovou charakteristiku. Rum vyrábí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která sklízí vlastní cukrovou třtinu a zajišťuje, že rum sestává z plodin čistě z Dominikánské republiky.

Patridom

Dominikánské dědictví

Patridom je složené slovo ze španělského „patrimonio“ a „dominicano“, což znamená dominikánské dědictví.
Série se skládá ze čtyř standardních lahví, které se fermentují, destilují a zrají v Dominikánské republice. 
Alcoholes Finos Dominicanos je největším výrobcem alkoholu v Dominikánské republice, a proto společnost hraje významnou roli v komunitě a zajišťuje práci pro stovky místních obyvatel. Tento rum se vyrábí pomocí sloupcové (kontinuální) destilace a vzniká tak tradiční lehký a elegantní rum ve španělském stylu.

Patridom Selección Exclusiva zraje v sudech z amerického i francouzského dubu 6 – 12 let. I přes to je označován jako 12y.

Recenze Patridom Selección Exclusiva 12y

Patridom Seleción Exclusiva je prémiový rum vyrobený z melasy cukrové třtiny, která zraje v tropickém klimatu Dominikánské republiky. Po dobu šesti až dvanácti let tento rum zraje v sudech z amerického i francouzského dubu.

Patridom Selección Exclusiva 12 je lahvován v síle 40 % alkoholu.

Barva

Patridom Selección Exclusiva 12y

Barva se přirovnává k barvě Terakota – má v sobě barevné tóny pomeranče, rzi nebo měkké hlíny. Prostě je to světle hnědá barva 🙂

Vůně

Vůně tohoto rumu je hodně rozmanitá, ale všechny vůně mají jedno společné a tím je sladkost. Ve vůni můžeme cítit pudink se spoustou vanilky a karamelu. Jakmile vyprchá alkohol, tak je cítit i med.

Jako když vstoupíte do cukrárny – spousta sladkých vůní.

Koupit Patridom Selección Exclusiva 12y

Chuť

Předpokládal jsem, že rum bude přeslazený, vzhledem k tomu, kolik sladkých vůní se mi podařilo rozpoznat ze skleničky. Trošku jsem se zmýlil.. Rum je sice nasládlý, ale není to typicky sladký rum, jak se mohlo na první pohled zdát. Na jazyku cítím hnědý cukr, vanilku a kokos. Rum je poměrně hustý, ale to ničemu nevadí.

Čekal jsem nějakou přeslazenou bombu, ale nestalo se tak a proto mě rum příjemně překvapil.

Hodnocení Patridom Selección Exclusiva 12y

Hodnocení rumu Patridom Selección Exclusiva 12y podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Patridom Selección Exclusiva 12y

Výrobce: 1423.dk
Značka: Patridom
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Dominikánská republika
Typ: Rum
EAN: 5712718005189

4.7/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *