V dnešní recenzi se podíváme na rum Don Q Double Cask Finish od Don Q. Od tohoto výrobce už tu máme dvě recenze rumů, tak můžete porovnat mezi sebou.

Rum Don Q Double Cask Finish jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Sostenible rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Don Q Double Cask Finish.

Vše o Don Q (Distilleria Serralles)

Destileria Serralles je portorická palírna rumu, která vyrábí rum od roku 1865. Vše začalo ve 20. letech 19. století, kdy Juan Sebastian Seralles přijel do Ponce v Portoriku a založil cukrovou plantáž. První destilace rumu Serrales používala nádobu stále dováženou z Francie, ale kolem roku 1890 dorazily do Portorika kolonové destilační přístroje, které spolu s krátkou fermentací a filtrací dodaly jejich rumům zřetelně čistý a lehký profil, jaký mají dnes.

V roce 1934 Distilleria Serralles uvedla na trh značku Don Q, která je odvozena od Dona Quijota – hlavní postavy známého a zřejmě oblíbeného románu Miguela De Servantese Saavedry. Don Q je přední rum na domácím trhu Portorika.

Recenze Don Q Double Cask Finish

Tento rum je zajímavý tím, že zraje ve dvou různých sudech. Je to blend několika rumů a nejprve zraje 5-8 let v sudech z amerického bílého dubu a poté další rok v dubových sudech po španělském sherry Oloroso.

Osobně jsem zvědavý, jaký vliv bude mít tohle dvojité zrání, zda to bude poznat a samozřejmě, jak dobrý rum to bude. Od Don Q jsem tu už recenzoval 2 rumy a oba byly vynikající, tak uvidíme 🙂

Barva

Don Q Double Cask Finish

Tmavě zlatá. Barva rumu je na první pohled poměrně tmavá, na to že se jedná o tak mladý rum.

Vůně

Vůně tohoto rumu je poměrně sladká a cítím lehký závan dřeva, který doplňuje vůně medu, mandlí a ovoce. To nám napovídá, že by zrání po sherry mohlo mít velký vliv na chuť rumu. Ve vůni je poměrně znatelná vůně alkoholu.

Koupit Don Q Double Cask Finish

Chuť

V chuti je poměrně hodně cítit alkohol i když má rum jen 41% alkoholu. Je nasládlý po medu a sherry, přesně tak, jak jsem předpokládal při vůni. Nechal jsem rum trošku odpočinout, aby se alkohol trošku uvolnil a v chuti se krásně projevuje vanilka, dřevo a trošku kouře v závěru.

Zajímavé je, že se jedná o rum, který má jen 41% alkoholu, ale hodně se projevuje v chuti a vůni.

Za mě osobně škoda, že se tento rum už nebude prodávat (oficiální informace od dovozce) a možná i trošku škoda, že v sudu po sherry nebyl ještě déle 🙂

Hodnocení Don Q Double Cask Finish

Hodnocení rumu Don Q Double Cask Finish podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Don Q Double Cask Finish

Výrobce: Don Q
Značka: Don Q
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 41%
Země původu: Portoriko
Typ: Rum
EAN: 8414606732210

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *