V dnešní recenzi se podíváme na tento levný rum Kraken Black Spiced, který ovšem na první pohled zaujme něčím jiným, než je cena. Ano mluvím o lahvi, ale pojďme popořadě 🙂

Rum Kraken Black Spiced jsem získal od Bestdrink.cz

Bestdrink.cz je internetový obchod, který se zabývá prodejem alkoholu. Osobně se mi jejich sortiment líbí. Nedávno se v jejich sortimentu objevila například limitovaná edice Ardbeg Ardcore a byla hned pryč.

Za zmínku určitě stojí jejich sekce investičních lahví. Doporučuji ji prostudovat.

Vše o značce Kraken

Proximo Spirits je soukromá společnost zabývající se dovozem alkoholických nápojů se sídlem v Jersey City, New Jersey. Společnost byla založena v roce 2007 rodinou Beckmannových a kromě mnoha dalších vlastní a provozuje slavnou značku tequily Jose Cuervo.

Značka Kraken Rum byla založena v březnu roku 2009. Na trh se nedostala asi o rok později, v roce 2010, po nějakém vnitřním zdokonalování.

Recenze Kraken Black Spiced

Kraken je bájné mořské zvíře ze 17. a 18. století, které útočilo a drancovalo lodě. A toto zvíře využili u této značky. Označení rumu prozrazuje jen málo. Je to karibský rum smíchaný s kořením, karamelem a dalšími přírodními příchutěmi. Jako u většiny kořeněných rumů je velmi aromatický.

Rum byl uveden na trh ve Spojeném království na začátku roku 2010.

Podle etikety tento rum začíná svůj život jako docela standardní rum z Trinidadu a Tobaga. Použitým základním materiálem je melasa vyrobená z místně pěstované cukrové třtiny, která se následně fermentuje a destiluje na bílý rum. Tento původní produkt je údajně starý asi 1 až 2 roky. Z jaké palírny přesně pochází, je poněkud nejasné – ačkoli Wikipedia uvádí, že jde o vlastní palírnu vlastněnou Proximo Spirits.

Je lahvován v síle 40% alkoholu.

Lahev rumu

To, že je lahev opravdu unikátní, to dokážete poznat sami. Tady je vysvětlení toho, co vše na lahvi znamená.

klikni pro zvětšení

Kraken limitované edice

Zajímavostí je nová limitované edice s názvem „Kraken Attacks“, které má ještě lepší etikety, než standardní verze a je pro X měst v USA. Více informací naleznete na jejich webu: www.krakenrum.com

Barva

Barva tohoto rumu je tmavě hnědá až černá. Podobná jako má kola.

Rum je dobarvený množstvím karamelového barviva přidaného po destilaci a vytvořeného tak, aby reprezentovalo černý inkoust, který vychrlila mýtická mořská příšera Kraken.

Tady se tedy nemůžeme bavit o tom, že by se jednalo o přirozenou barvu, která se tvoří stárnutím rumu. Více v našem článku: Jak rum získává svou barvu

Vůně

Ve vůni můžete kromě malé stopy alkoholu cítit výrazné tóny koření (aby ne, když se jedná o kořeněný rum), sladkou vůni vanilky a koly.

Koupit Kraken Black Spiced

Chuť

Po prvním napití cítím chutě čokolády a karamelu, které doplňuje chuť skořice, vanilka a hnědý cukr. Za mě v pohodě chuť, i když je rum dobarven karamelem, tak jeho chuť se nijak extrémně neprojevuje v chuti a nepřebíjí ostatní příchutě rumu.

Co říci na závěr. Kraken Black Spiced má jednu z nejzajímavějších lahví, které můžete u rumů vidět. To dle mého názoru hodně pomáhá s prodejem, protože je to prostě cool. Připočteme-li k tomu fakt, že se jedná o levný rum, tak se Kraken právem objevuje mezi nejprodávanějšími rumy u nás.

Můžete ho pít samotný a klidně i do nějakých míchaných drinků, kde vytvoří rozhodně zajímavý doplněk díky své typické barvě.

Hodnocení Kraken Black Spiced

Hodnocení rumu Kraken Black Spiced podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: Proximo Spirits
Značka: The Kraken
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Spojené státy
Typ: Tmavý rum, Kořeněný rum
EAN: 811538013062

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *