V dnešní recenzi si představíme další rum od Bumbu a tentokrát se jedná o Bumbu Cream. Minulá recenze byla na Bumbu XO a před tím na Bumbu Original, tak uvidíme, jak se tyto verze od sebe liší. Je to třetí lahev od Bumbu, kterou zde recenzuji.

Rum Bumbu Cream jsem získal od Dios Trading

Společnost DIOS TRADING vznikla v roce 1992. jejich specializací je zásobování gastronomických zařízení a benzínových čerpacích stanic. Mají dokonce i vlastní značky kvalitních odrůdových vín a samozřejmě alkoholických i nealkoholických nápojů vůbec.

Jak jsme psal výše, tak jsem od této společnosti obdržel Bumbu Original, Bumbu XO a Bumbu Cream, ještě jednou děkuji a teď pojďme na recenzi.

Vše o Bumbu

Na Barbadosu, kde se vyrábí Bumbu, není rum jen další lihovina. Strávili několik posledních staletí zdokonalováním umění destilace a míchání nejslavnějšího exportního zboží jejich země. Ve společnosti Bumbu Rum Company vyrábí rumy ze směsi té nejlepší cukrové třtiny, jakou můžete najít. Jejich rumy jsou výjimečně vyvážené a hladké, aniž by obětovaly bohatost a složitost, díky níž jsou jejich palírny na Barbadosu a Panamě nejlepší na světě.

Už jsem ochutnal Bumbu Original a Bumbu XO a dnes mě čeká verze Cream.

Recenze Bumbu Cream

Bumbu Cream je smetanový likér, který je trošku odlišný od výše zmíněných verzí Original a XO. Liší se především obsahem alkoholu, který je pouhých 15%, což je ale pro likéry typické. Tento likér na bázi rumu, se sametovým nádechem, má vzhled kávy se smetanou.

Základ tvoří rum z Panamy, který zraje 18 let v sudech po bourbonu a dalších 6 měsíců v sudech po sherry. 

bumbu cream

Barva

bumbu cream barva

Barva rumu je světle hnědá. Taková ta, které je pro likéry tohoto typu typická.

Vůně

Tento likér voní jako rumový dort. Dominantní je vůně perníku, smetany, kávy a oříšků. Takový ta klasická vůně, kterou jste možná zažili u konkurenčního likéru podobné konzistence, ale tohle je více rumové.

Chuť

Chuť je hodně krémová a hutná. Cítím vanilku, rum, kávu a oříšky. Chuť tedy odráží to co jsem cítil ze skleničky. 15% alkohol není ve směsi vůbec znát. Ideální ho pít s ledem a nebo nachlazený. Případně jej vmísit do míchaných drinků.

Koupit Bumbu Cream

Shrnutí recenze tří rumů od Bumbu

bumbu rumy

Musím uznat, že mi hodně chutnaly všechny 3, každý z nich je trošku specifický. Ale asi nejlepší z nich je klasika a to verze Original.

Chutnali mi natolik, že jsem vytvořil stránku, která je věnovaná Bumbu rumu a funguje na adrese www.rumbumbu.cz

Hodnocení Bumbu Cream

Hodnocení rumu Bumbu Cream podle aplikace Rum-X

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *