Rumový adventní kalendář a čtrnáctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na čtrnáctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 14.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

Ve čtrnáctém okénku na mě čekal rum od Cane Island Rum. Pro datum 14.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Cane Island Single Estate 8y z Trinidad & Tobago, který má 43% alkoholu.

Recenze Cane Island Single Estate 8y

Cane Island Trinidad Single Estate pochází z lihovaru Trinidad Distillers Limited (TDL) v Trinidadu. Rum byl destilován v tradičních kolonových destilačních přístrojích a zrál v sudech z amerického bílého dubu po dobu 8 let v tropickém klimatu Trinidadu.

Výběr tropických starých rumů

Cane Island Rum nabízí autentickou řadu rumů z vybraných karibských a středoamerických zemí, všechny rumy skutečně reprezentují styl a tradici původů a lihovarů.

Výběr rumu Cane Island Rum se skládá ze tří Single Island Blends a tří Single Estate Rumů. Single Island Blends jsou směsi rumu pocházejících z různých palíren z jednoho ostrova. Rumy Single Estate pocházejí z jedné jediné palírny. Cane Island Rum v současnosti nabízí rum z několika nejznámějších rumových zemí: Barbados, Kuba, Jamajka, Dominikánská republika, Trinidad, Guadeloupe, Belize a Nikaragua. Každá z těchto zemí má dlouhou historii výroby rumu s vlastními styly a tradicemi. Všechny rumy odrážejí skutečné vlastnosti rumu a identitu ostrova.

Všechny rumy v jejich portfoliu zrají v tropických podmínkách několik let v dřevěných sudech. Tropické stárnutí je třikrát intenzivnější než stárnutí v chladnějším klimatu, protože teplo Karibiku zintenzivňuje interakci mezi rumem a dřevem. Výsledkem tohoto autentického procesu zrání jsou krásné stařené rumy.

Melasa byla pro tento rum destilována na kolonovém zařízení palírny Angostura Rum Distillery.

Tak jdeme ochutnat.

Cane Island Single Estate 8y
Cane Island Single Estate 8y

Barva

Cane Island Single Estate 8y barva rumu
Cane Island Single Estate 8y barva

Rum má tmavší jantarovou barvu.

Vůně

Rum krásně voní. Jemná sladkost, kterou doplňuje vůně banánů a tropického ovoce. Tyto vůně doplňuje jemná vůně dřeva a koření. Tohle bude parádní rum!

Cane Island Single Estate 8y a adventní kalendář
Cane Island Single Estate 8y

Chuť

Nasládlé tóny, které jsem cítil ze skleničky, se krásně promítají i v chuti. Rum chutná opravdu parádně. Sladké tóny banánů a tropického ovoce doplňuje chuť koření s náznakem lehké dřevitosti. Rum lehce štípne po pepři. Tenhle rum má jemný krátký závěr.

Tyhle rumy mi chutnají a určitě si koupím celou lahev.

Koupit Cane Island Single Estate 8y

Závěrečný přehled

Výrobce: Cane Island
Značka: Cane Island
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 43%
Země původu: Trinidad
Typ: Rum
EAN: 8719322640789

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *