V dnešní recenzi se podíváme na Caracas Club Ron Anejo 8y, což je osmiletý rum z Venezuely. Je to blend několika rumů z Venezuely. Obdržel jsem ho od Premier Wines & Spirits. Už jsem od nich recenzoval El Clásico Spiced, tak si ho můžete připomenout.

Caracas Club Ron Anejo 8y jsem získal od Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits

Premier Wines & Spirits má nejširší a stálý sortiment vín a lihovin v ČR. Kromě jejich eshopu se zaměřují i na dovoz kvalitních nápojů do ČR. Při objednávce nad 1000 Kč mají dokonce dopravu zdarma. Mezi jejich nejzajímavější značky, které vozí patří Flor de Caña, Stolichnaya, Gin Mare, Baron Hildprandt, či Greenals gin. Jejich kompletní sortiment naleznete na webu.

Vše o Caracas Club

caracas club

Celá řada Caracas Club, sestávající z Caracas 8 Years & Caracas Nectar, byla oceněna stříbrnou medailí na prestižní San Francisco World Spirits Competition 2021. Caracas 8 Years navíc vyhrál zlatou medaili na Packaging Design Competition.

Recenze Caracas Club Ron Anejo 8y

Caracas Club Ron Anejo 8y je čistá směs venezuelských rumů Gran Reserva starých 8 až 10 let, staticky dozrávajících v sudech z bílého dubu, které dříve obsahovaly Bourbon. Vůně a chuť Vás přenesou do jejích údolí, hor, a plantáží cukrové třtiny, z nichž získáváme melasu k výrobě rumu Caracas Club.

Perfektně vyvážený proces kvašení, destilace a zrání, to vše navíc v jedinečných podmínkách podnebí karibských tropů, umožňuje rumu Caracas Club promítnout do chuti i vůně samotné srdce Venezuely.

Pojmenován je podle města ve Venezuele, kde žijí kolibříci, které můžete vidět na etiketě lahve.

Je lahvován v síle 40% alkoholu.

Barva

ron caracas 8y

Rum má pěknou bronzovou barvu. Barvu ovlivňuje to, že je to směs světlých a tmavých rumů se stářím 8-10 let.

Vůně

I když se jedná o poměrně mladý rum, tak jeho vůně je zajímavá. Cítím poměrně jasnou vůni vanilky, kterou doplní vůně kakaa, oříšků a je cítit i vliv dřeva.

Koupit Caracas Club Ron Anejo 8y

Chuť

Chuťově je rum dobrý. V chutí cítím vanilku, které se projevila i ve vůni, doprovází jí chuť oříšků. Rum je nasládlý a to po banánech a fících. Po odpočinutí lze v závěru cítit vliv citrusů a dřeva.

I když se jedná o blend několika rumů, tak je to dobrý rum, který se úplně v pohodě dá pít samotný. Alkohol není cítit ani v chuti a ani ve vůni. Za mě tedy úplně v pohodě rum a ještě za rozumnou cenu.

Závěrečný přehled

Výrobce: Beveland
Značka: Caracas Club
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Venezuela
Typ: Rum
EAN: 8438001408198

4/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *