V dnešní recenzi se podíváme na rum Ron Cristóbal Niña. Je to další rum od Ron Cristóbal, který tu máme. Před nedávnem jsem tu psal recenzi na Ron Cristóbal Pinta, tak můžete porovnat.

Rum Ron Cristóbal Niña jsem získal od Fenix Drinks

Společnost Fenix Drinks (www.fenixdrinks.cz) je česká společnost založená v květnu 2019. Zaobírá se dovozem kvalitních lahví a především těch, které mají i zajímavý příběh a ten Ron Cristóbal rozhodně má. V portfóliu Fenix Drinks kromě rumů nalezneme i giny, vermuty, applejacky, tequily a bitters (Co je bitters?).

Jedná se o lahve, které se postupně objevují v největších českých eshopech a díky Fenix Drinks si je můžete zakoupit a ochutnat. Na jejich webu naleznete spoustu informací k jednotlivým lahvím, ale můžete si na jejich webu přečíst i recepty na drinky.

Pokud vás zajímají nové a nevšední lahve, tak doporučuji prostudovat web www.fenixdrinks.cz

Ale teď už k recenzi Ron Cristóbal Niña.

Vše o Ron Cristóbal

Ron Cristóbal se vyrábí, destiluje a fermentuje v Dominikánské republice. Rum vyrábí společnost Alcoholes Finos Dominicanos, která sklízí vlastní cukrovou třtinu, takže rum se skládá z plodin čistě z Dominikánské republiky.

Alcoholes Finos Dominicanos je největším výrobcem alkoholu v Dominikánské republice a proto společnost hraje významnou roli v komunitě a zajišťuje práci pro stovky místních obyvatel.

Ron Cristóbal

Ron Cristóbal je řada kvalitních rumů, které nabízejí rumy z kategorie ultra prémiových rumů, až po vysoce kvalitní míchací rumy do koktejlů a nápojů za konkurenceschopné ceny.

Etiketa a lahev Ron Cristóbal Niña

Ron Cristóbal Pinta

Na etiketě je dominantní obrázek Cristóbal Colón – Kryštof Kolumbus.

Ron Cristobal Nina přichází ve vysoké elegantní láhvi zobrazené výše. Je zapečetěna přírodním korkem. Když se podíváte na dno láhve, uvidíte, že má těžký skleněný podstavec, který pomáhá udržet štíhlou láhev stabilní.

K tomu korku. Pozor na něj 🙂 To se mi ještě u žádného rumu nestalo, že bych na něj měl takovou chuť, že bych urval korek 😀

Recenze Ron Cristóbal Niña

Ron Cristóbal Niña je prémiový blend rumů o stáří 8-12 let, jež zrály v sudech po bourbonu.

Fermentace a destilace i zrání probíhá v Dominikánské republice. Obsah alkoholu je 40%.

Kde se vzal název Niña?

Kromě lodi Pinta plul Kolumbus během svých cest ještě na dalších dvou lodích Santa Maria a Niña. Poslední zmíněná loď se původně jmenovala Santa Clara, Niña byla její přezdívka. Plula s Kolumbem na několika jeho cestách, ale nakonec ji musel v koloniích prodat a její další osud je neznámý. Právě jeho lodě daly jméno jednotlivým rumům prémiové řady Ron Cristóbal.

Barva

Ron Cristóbal Niña

Barva rumu je tmavší, než tomu bylo u Ron Cristóbal Pinta. Důvodem je delší zrání.

Barva je tmavě bronzová.

Vůně

Ve vůni cítím bohaté tóny dubu, karamelky, mandlí a pomerančové kůry. Po odpočinutí rumu se vůně rozvinou a můžete cítit meruňky a pečící koření (hřebíček a skořice). Vše krásně prostupuje vůně vanilky.

Koupit Ron Cristóbal Niña

Chuť

Chuť, stejně jako u mladšího bratra, je bohatá. Ovocné tóny – převážně pomeranč, doplňuje příjemné chuť dřeva, koření, vanilky a v závěru špetka karamelu a mandlí. Dá se úplně v pohodě pít samotný. Alkohol není cítit ani ve vůni a ani v chuti.

Nevím proč, ale tyhle typy rumů mi opravdu chutnají. Vůně i chutě jsou tak skvěle vybalancované, že rumu není co bych vytknul.

Jsem rád, že se postupně mezi lidi dostávají tyto rumy. Díky Fenix Drinks za to co děláte 🙂

Hodnocení Ron Cristóbal Niña

Hodnocení rumu Ron Cristóbal Niña podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: 1423.dk
Značka: Ron Cristóbal
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Dominikánská republika
Typ: Rum
EAN: 5712718000627

4.8/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *