Dalším rumem od Albert Michler, který dnes zrecenzuji je Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask. Už jsem tu pro Vás recenzoval Austrian Empire Navy Reserva 1863, tak jsme zvědavý, jaký rozdíl v těchto rumech je.

Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask jsem obdržel od Albert Michler

Vše o Albert Michler

Tato destilérie by nám měla být bližší, než je na první pohled zřejmé. Původně byla založena u nás v České republice a to konkrétně ve Slezsku ve vesnici Buchsdorf (Buková) v roce 1863 (v té době ještě jako rakousko-uherská destilérie).

V té době to byla první destilérie ve střední Evropě, která dovážela jamajský rum. Nyní destilérie sídlí v Bristolu a používá rumy ještě z Trinidadu a Tobaga, Barbadosu a Guatemaly a Dominikánské republiky.

Recenze Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask

Tato precizně vybraná směs nejkvalitnějšího dominikánského rumu zraje až 21 let v dubových sudech metodou Solera. Tato směs zraje 12-16 měsíců v ex-koňakovém sudu. Je to symfonie, kde se ovoce, dub a dlouhé zrání skvěle doplňují. Dodává se v rustikální bronzové barvě s tmavě zlatými odstíny. Tento rum nabízí jedinečný styl rumu s osobitým charakterem. Toto je jeden z nejlepších rumů, jaký kdy jejich blend master vyrobil.

Rum je lahvován v síle 46,5% alkoholu.

Obal a láhev rumu.

Jak je už zvykem u těchto rumů, ta obal a tuba jsou opravdu parádní. Můžete se přesvědčit sami.

Barva

Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask

Rum má krásnou bronzovou barvu.

Vůně

Na vůni jsem se těšil, protože jsem byl zvědavý, co udělá s rumem finish po koňaku. Vůně je mírně nasládlá a 12-16 měsíční dozrání v sudu po koňaku udělá svoje. Cítit můžete bohaté tóny ovoce, čokolády, dřeva a bylinek. Celkově to budí zajímavý dojem a vůně je jemná a není z ní cítit alkohol.

Koupit Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask

Chuť

Chuť potvrzuje vůni – takže je rum nasládlý a plný chuti ovoce a koňaku. Tuto chuť v závěru doplňují chutě čokolády, bylinek a je zde cítit i chuť dřeva vzhledem ke stáří rumu a sudech, ve kterých zrál.

Za mě oba tyto rumy jsou parádní a za přijatelnou cenu a rozhodně doporučuji vyzkoušet všem, kteří mají rádi zajímavé kombinace vůní a chutí u rumu.

Hodnocení Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask

Hodnocení rumu Austrian Empire Navy Rum Cognac Cask podle aplikace Rum-X

Závěrečný přehled

Výrobce: Albert Michler Distillery
Značka:  Austrian Empire Navy Rum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 46%
Země původu: Dominikánská republika
Typ: Rum
EAN: 0742832137331

4.5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *