Rumový adventní kalendář a osmnáctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na osmnáctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 18.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

V osmnáctém okénku na mě čekal rum od Chairman’s Reserve. Pro datum 18.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Chairman’s Reserve Legacy ze Svaté Lucie, který má 43% alkoholu.

Recenze Chairman’s Reserve Legacy

President’s Legacy předvádí umění míchání kotlíkových a sloupcových rumů. Kromě tradičních rumů na bázi melasy se „Legacy“ vyznačuje přídavkem destilátu šťávy z cukrové třtiny, což je ochranná známka společnosti Laurie ode dne, kdy pěstoval cukrovou třtinu v okolí palírny, aby izoloval charakteristické proprietární kvasinky, kterými je President’s Reserve tak známý.

President’s Reserve Legacy je směsí rumů z John Dore a Vendome Pot Stills a Coffey Column Still. Věk rumů se liší od 7,5 roku do 5 let. Rumy použité ve směsi jsou uvedeny níže.

Všechny zrály v sudech po bourbonu. Přiložená procenta představují jejich příspěvek k celkové směsi.

  • Na bázi třtinové šťávy, destilované v kotli John Dore a zrající 5 let – 5 %;
  • Na bázi melasy, destilované v koloně Coffey a zrající 5 let a půl – 72 %;
  • Na bázi melasy, destilované v kotli Vendome a zrající 7 let – 4 %;
  • Na bázi melasy, destilovaná v kotli John Dore a zrálá 7 a půl roku – 16 %.

Nejlepší rum Svaté Lucie

Saint Lucia’s Finest Rum, President’s Reserve, je stejně ikonický jako pohoří Piton, které zdobí jeho láhev. Nalijte si sklenici a okamžitě se přenesete na nádherné pláže lemované palmami, kilometry bujného deštného pralesa a rušný noční život plný tradic a kultury, který ztělesňuje Svatou Lucii.

Na láhvi President’s Reserve nenajdete údaj o věku. Je to proto, že věří ve filozofii, kterou vyslovil zesnulý „předseda“ Laurie Barnard, kterou nejlépe vystihuje tento jeho citát:  „Na naše rumy neuvádíme údaje o věku, protože vášnivě věříme, že složitost a vyváženost lze maximalizovat. smícháním starých, komplexních, ale často „dřevitých“ rumů s čerstvějšími, ale charakteristickými rumy.“ Ačkoli Laurie zemřel v roce 2012, jeho tým kontroly kvality a míchání, nadále přijímá techniky a standardy, které jim byly předány prostřednictvím jeho vedení. Deny Duplessis – hlavní master blender, ochutnává každou dávku President’s Reserve, aby zajistil, že kvalita a konzistence odpovídá mezinárodně uznávanému jménu President’s Reserve – nejlepšímu rumu ze Svaté Lucie. 

St. Lucia Distillers je posledním zbývajícím lihovarem na Svaté Lucii a vznikl sloučením dvou tehdy zbývajících lihovarů v roce 1972. Lihovar St. Lucia Distillers se přizpůsobily době a začaly dovážet melasu ze sousedních ostrovů tankerem, přičemž ke kotvení využívaly výhodnou hloubku nedalekého zálivu Roseau Bay. 

St. Lucia Distillers je celosvětově známý pro svou širokou škálu rumů díky mnoha nástrojům, které mají k dispozici. Tři destilační přístroje, jeden Coffeyův destilační přístroj, různé suroviny, široká škála druhů sudů, dva různé typy kvasnic, jedinečné místní bylinky a ovoce na infuze a horké karibské slunce, to vše vytváří řadu produktů nejvyšší kvality – z nichž všechny ztělesňují DNA rumu svatého Luciana. 

President’s Legacy je poctou Laurie Barnard, „předsedovi“ St. Lucia Distillers, který inspiroval a vytvořil ikonickou značku Chairman’s Reserve. Jeho vize definovat a znovu vynalézt kategorii Saint Lucian rum se nepodobala ničemu, co kategorie rumů viděla dříve nebo od té doby. Zatímco jiné lihovary nakupovaly kolonové destilační přístroje, aby zvýšily produkci, Laurie investoval do eklektických sudových typů, malých kotlíkových destilačních přístrojů, proprietárního kmene kvasinek a cukrové třtiny. Věřil, že nejlepšího rumu nebylo dosaženo z jednoho sudu, ale smícháním různých složek různého stáří, povrchové úpravy, stylů a základních materiálů.

Tak jdeme ochutnat.

Chairman’s Reserve Legacy
Chairman’s Reserve Legacy

Barva

Chairman’s Reserve Legacy barva rumu
Chairman’s Reserve Legacy barva

Rum má zlato-hnědou barvu.

Vůně

Rum krásně voní po tabáku s čokoládou a karamelem. Hodně cítím i koření a sladkou vůni ananasu a meruňky. Cítím tolik vůní, že je to až těžké popsat. Cítím i muškátový oříšek, banány, javorový sirup, rozinky, máslo, květinové tóny a nové koření.

Voní opravdu parádně! Těším se, až ochutnám.

Chairman’s Reserve Legacy a adventní rumový kalendář
Chairman’s Reserve Legacy

Chuť

Je parádní, stejně jako vůně rumu. V ústech cítím vanilku, chuť po dřevě, tabáku a rozinky s banánem. Chuť se potom krásně rozvine a cítím v puse marmeládu, karamel. Rum krásně štípne po zázvoru. I když má jen 43% alkoholu, tak je poctivě silný a chuť rumu je opravdu skvělá.

Tohle bude další rum z rumového adventního kalendáře, který si určitě koupím 🙂

Koupit Chairman’s Reserve Legacy

Závěrečný přehled

Chairman's Reserve

Výrobce: Chairman’s Reserve
Značka: Chairman’s Reserve
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 43%
Země původu: Svatá Lucie
Typ: Rum
EAN: 5060184941471

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *