Rumový adventní kalendář a patnáctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na patnáctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 15.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

V patnáctém okénku na mě čekal pro mě neznámý rum. Pro datum 15.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Toucan No.4 z Francouzské Guyany, který má 40% alkoholu.

Recenze Toucan No.4

Toucan n°4 je kořeněný zemědělský rum vyráběný v Saint-Laurent du Maroni ve Francouzské Guyaně a zrající v Toulouse. Na slunném území Francouzské Guyany jsou ideální podmínky pro pěstování cukrové třtiny bohaté na cukr a aroma. Tato cukrová třtina se krájí ručně a fermentuje maximálně 36 hodin po sklizni. Získá se tak rum s charakteristickou a silnou vůní cukrové třtiny.

Duch divočiny

Toucan n°4 j se vyrábí v palírně Saint Maurice. Je to jediná palírna ve Francouzské Guyaně a je také nejblíže rovníku. Zemědělský rum Toucan n°4 se vyrábí ve Francouzské Guyaně, nedaleko rovníku, ve východní části jihoamerického kontinentu. V této prastaré zemi, jejíž emblémem je tukan nádherný a jejíž mnoho míst lidé dosud neprozkoumali, roste po staletí velmi hustý prales.

Právě na okraji tohoto lesa rostou pole cukrové třtiny a získávají svou bohatost a zvláštní chuť. Tato čistá šťáva z cukrové třtiny je následně jemně fermentována a destilována.

​Toto je první starý rum značky Toucan, který zrál v sudu bas-armagnac v roce 2015. Tato 4letá paráda je dostupná ve velmi omezeném množství.

Tak jdeme ochutnat.

Toucan No.4
Toucan No.4

Barva

Toucan No.4 barva rumu
Toucan No.4 barva

Rum má jantarovou barvu.

Vůně

Ve vůni dominují květinové tóny, kandované ovoce a vanilka. Ze skleničky je cítit trošku kyselosti. Alkohol z rumu v podstatě není cítit. Všechno „přebijí“ vůně květin, ovoce a vanilky. Vůně je celkově jemná a příjemná.

Toucan No.4 a adventní kalendář
Toucan No.4

Chuť

Rum chutná po vanilce s karamelem. Postupně se objevuje chuť dubového koření a datlí (ty datle jsem na první dobrou nepoznal, protože je nemám moc rád). Rum má takový kořeněný a mátový dozvuk.

Rum je to rozhodně zajímavý, ale nepřesvědčil mě natolik, že bych si měl koupit celou lahev někdy v budoucnu. On se u nás stejně moc nedá sehnat.

Závěrečný přehled

Toucan No.4

Výrobce: Rhum Toucan
Značka: Rhum Toucan
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Francouzská Guyana
Typ: Rum

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *