Rumový adventní kalendář a šestnáctý den je tu! Začala nejlepší část roku pro všechny rumaře. Otevření rumového adventního kalendáře. Já osobně jsem kupoval rumový kalendář od 1423.dk, který obsahuje 24 různých druhů rumů.

Pojďme se podívat na šestnáctý rum v pořadí.

Více info o rumovém adventním kalendáři

Více informací o tomto kalendáři naleznete v článku: Rumový adventní kalendář 2022

Rumový adventní kalendář – 16.12.2022

Rumový adventní kalendář 2022
Adventní rumový kalendář 2022

V šestnáctém okénku na mě čekal pro mě neznámý rum. Pro datum 16.12.2022 na všechny majitele adventního kalendáře čeká Coloma 12y z Kolumbie, který má 46% alkoholu.

Recenze Coloma 12y

Rum zraje 12 let v ex-bourbonských sudech v tropickém klimatu Kolumbie. Poté je rum ještě po dobu 40 dnů uložen v sudech po ex-kávovém likéru, což dává rumům jeho jedinečný chuťový profil.

Skutečný kolumbijský poklad

Ron Coloma, destilovaný ze dvou druhů šťávy z cukrové třtiny, zraje ve starých amerických dubových sudech a poté se dokončuje 8–12 týdnů v dubových sudech, které se dříve používaly pro kávový likér Coloma. Ron Coloma je následně hydratován vodou ze sněhových vrcholků And v Kolumbii a prochází stejnými filtry, jaké se používají pro kávu z Hacienda Coloma, čímž získává svůj typický kolumbijský charakter, svou délku a jedinečnou osobnost. Nakonec je Ron Coloma ponechán v klidu po dobu šesti týdnů před plněním do lahví.

Coloma 12y byl speciálně vyroben kvůli adventnímu rumovému kalendáři 2022.

Tak jdeme ochutnat.

Coloma 12y
Coloma 12y

Barva

Coloma 12y barva rumu
Coloma 12y barva

Barva rumu je tmavě zlatá, trošku do hněda.

Vůně

Ve vůni je znatelně cítím finish ze sudu po kávovém likéru. Voní lehce po kávě a spáleném dřevu. Tyhle vůně doplňují vůně čokolády a koření. Později nastupuje vůně vanilky, ale jen nepatrně.

Coloma 12y a rumový adventní kalendář
Toucan No.4

Chuť

Rum chutná po kávě a čokoládě. Hodně znát je i chuť ořechů a tabáku a celkově spáleného dřeva. Cítím v ústech trošku sladkosti, ale vše to opět přebijí chutě kávy a čokolády s hořkými tóny.

Myslím si, že kdyby rum neodpočíval v závěru v sudech po kávovém likéru, tak by tak zajímavý nebyl.

Rum mě úplně neoslovil. Láhev u nás koupit nelze, ale na českých eshopech jsou varianty 8y a 15y.

4.5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *