Dnes se společně podíváme na další rumový elixír od značky Ferrum, který nese název Honey Elixir. Od Ferrum jsem tu psal už o Ferrum Reserva, tak si to můžete připomenout.

Ferrum Honey Elixir jsem získal přímo od Frederic Kafka Distillery

Frederic Kafka Distillery je společnost, která v současné době stojí za značkou Ferrum. Záměrně píšu v současné době.

V nabídce společnosti naleznete následující produkty:

  • Reserva – rum
  • Honey – elixír
  • Vanilla – elixír
  • Cherry – elixír
  • Frederic Kafka London Gin
  • a další distribuční značky

Od společnosti Frederic Kafka Distillery jsem obdržel na recenze Ferrum Reserva, Honey elixír, Vanilla elixír a Cherry elixír. Všechny samozřejmě postupně naleznete v sekci rumových recenzí.

Vše o Ferrum

Objevte dědictví dávno zapomenuté destilerie“ tento nápis naleznete přímo na stránkách destilerie www.fkdistillery.cz a hned Vám vysvětlím proč.

Roku 1870 založil Bedřich Kafka společnost, která se specializovala na výrobu likérů a destilátů. Tato společnost a palírna byla umístěna v Pražské ulici v Příbrami, kde jsem se narodil. Mám rád příběhy a tady to máte! Původní destiláty a likéry se vyráběly parní destilací, čímž kvalitou hravě předčily většinu výrobků tehdejší doby v celé Evropě. Tyto destiláty byly díky své kvalitě vyváženy do celého světa!

Společnost přežila první světovou válku a dál se rozvíjela. Osudnou jí byla až druhá světová válka. Společnost následně převzali komunisté a jak to tak z historie známe, tak to znamenalo defakto konec pro společnost.

Bedřich Kavka (později převzal jméno Frederic – překlad jména Bedřich do francouzštiny) nebyl jen odborníkem na destiláty, ale svou zálibu našel i v marketingu. Pro ukázku přikládám níže vzhled poštovních známek z Francie, které využil k propagaci své značky.

poštovní známky Frederic Kafka

Zajímavostí je i příbuzenský vztah se spisovatelem Franzem Kafkou. Bedřichův otec byt Franzův pradědeček.

Recenze Ferrum Honey Elixir

Tento medový elixír od Ferrum je další skvělý produkt, který jsem mohl ochutnat. Med, který je použitý v tomto elixíru je z pravého lučního medu z jižních Čech.

Med byl Fredericem Kafkou považován za královskou surovinu a velmi rád ji používal při výrobě svých likérů. Dle nalezených záznamů s ním experimentoval i ve spojení s rumem. Jak se můžete přesvědčit při ochutnání Ferrum Honey Elixíru, toto spojení funguje skvěle.

V elixíru najdete jemné částečky, které jsou důkazem použití skutečného medu, cca 200 g na 1 l.

Ve směsi kromě českého medu naleznete i stařený karibský rum, který elixíru dodává ten pravý rumový říz. Tento elixír byl vytvořen na základě původní receptury. Obsah alkoholu je 35%.

Díky minimalistické filtraci si elixír udrží příjemné aromatické a chuťové vlastnosti medu, které se můžou projevit jemným zákalem.

Barva

Ferrum Reserva má krásnou medovou barvu.

Vůně

Vůně vás přenese doprostřed jarní rozkvetlé louky, která voní na kilometry daleko. Ta vůně medu je opravdu parádní. Alkohol z lahve není vůbec cítit. Vůni medu a rozkvetlé louky doplňuje sladká vůně a vůně vanilky. Ve směsi bylo použito vanilkové aroma, které pomůže vůni zjemnit a doplnit právě o vanilku.

Koupit Ferrum Honey Elixir

Chuť

Chuť elixíru je jemná, medová a celkově příjemná. Ani v chuti není cítit alkohol. Medovou chuť doplňují tóny vanilky a sladkost celé směsi zakončuje třtinový cukr.

Za mě další povedený produkt od značky Ferrum, který rozhodně stojí za ochutnání!

Další recenze od Ferrum

Závěrečný přehled

Výrobce: Frederic Kafka
Značka: Ferrum
Druh alkoholu: Rum
Obsah alkoholu: 35%
Země původu: Česká republika
Typ: Rumový elixír
EAN: 8594024925439

5/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *