Dnešní recenze na A. H. Riise – Non Plus Ultra bude specifická. Bude se jednat o teprve druhou recenzi, kterou napsal někdo jiný. Tuto recenzi napsal Martin Kozák. Díky.

Recenzi napsal Martin Kozák z @pijemerum

Sledovat můžete jeho Instagramový účet @pijemerum Prezentuje tam světové rumy. Jedná se o amatérské a čistě subjektivní hodnocení. Prezentuje jen rumy, které sám ochutnal!

Vše o A. H. Riise

Jak už spousta z vás ví, zakladatelem značky byl dánský lékárník, který byl osloven zástupci dánské vlády s nabídkou příležitosti otevření první, oficiálně uznané lékárny v prosperujícím přístavu St. Thomas.

V roce 1840 byl A. H. Riisemu udělen monopolní status na výrobu alkoholu na již zmíněném ostrově za to, že bude poskytovat léky chudým obyvatelům ostrova zdarma.

Na konci 19. století přešla firma do rukou rodiny Poulsenových kteří se rozhodli zanechat původní název a provozují značku dodnes tak, jak ji známe.

V roce 1928 se výroba rumu částečně přesunula na Panenské ostrovy. A.H. Riise produkuje několik typů rumů v několika řadách.

Základní řadu poznáte dle úzkých, vysokých láhví a kartonové krabici vždy ve stejném tvaru. Řada Non Plus Ultra zaujme na první pohled broušenou a mírně baňatou lahví s nádherným, avšak bohužel plastovým uzávěrem. Následuje produkt Signature, který se z produktové řady vyjímá nejen tvarem lahve, ale i chutí.

Recenze A. H. Riise – Non Plus Ultra

Metoda staření sauternes finish naznačuje, že se jedná o sladší a jemnější rum, jehož obsah alkoholu 42% by při ochutnání hádal málokdo. Jedná se o prémiový rům, který bych s klidným srdcem doporučil úplně každému. Ať už začátečníkovi, který podniká své první krůčky ve světě rumu, nebo i pokročilému znalci, který si občas rád dopřejte sladší a jemnější kousek.

Etiketa A. H. Riise – Non Plus Ultra

Etiketa A. H. Riise – Non Plus Ultra je elegantní, jako celá lahev.

Barva

Rum má ve sklenici krásnou světle jantarovou barvu.

Vůně

Poměrně výrazná vůně zaujme tóny švestek, meruněk a sušeného ovoce. Sladká vůně rumu vybízí k ochutnání, jdeme na to.

Koupit A. H. Riise – Non Plus Ultra

Chuť

V ústech se rozvine zajímavá kombinace medu, ovocných tónů švestek, hroznů, meruněk, květů a mírně štiplavého zázvoru. Jedná se o jednu z nejjemnějších chutí rumů, jakou jsem měl možnost ochutnat.

Hodnocení A. H. Riise – Non Plus Ultra

Hodnocení rumu A. H. Riise – Non Plus Ultra podle aplikace Rum-X

4.8/5

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *